fbpx

“Darmowe ćwiczenia z angielskiego” to hasło, które często króluje na Googlu. Problem w tym, że stron z zadaniami, ćwiczeniami, quizami, testami, filmikami i wszystkim innym co możliwe jest CAŁA MASA! W dodatku, niektóre są tylko podpuchą i zalewają nas reklamami, a materiały okazują się mało wartościowe.

Od samego szukania boli głowa i wiem, że wiele z Was właśnie przytłoczonych taką ilością źródeł na samym szukaniu poprzestaje.

Dlatego specjalnie dla Was zdradzam 5 SPRAWDZONYCH, godnych zaufania, absolutnie fantastycznych stron, na których znajdziecie darmowe materiały online do nauki angielskiego. Oto moje top 5, enjoy! 🙂

 

Exam English

https://www.examenglish.com/index.html

 Ta strona zawiera ćwiczenia interaktywne dla osób, które przygotowują się do różnych egzaminów a angielskiego, a lista zadań jest BARDZO obszerna. Znajdziesz tu wszystko, od testów po czytanki i słuchanki, a nawet speaking. 

 

Quizlet

 

https://quizlet.com

O tej aplikacji wspomnałam już wiele razy, ale myślę, że warto ją wrzucić na listę. Quizlet to aplikacja, która pozwala tworzyć własne listy słówek. Po wpisaniu wybranych słów aplikacja zasugeruje ci ich tłumaczenie (na dowolny wybranych język, w tym tłumaczenia angielsko – angielskie). Po stworzeniu listy, Quizlet generuje na ich podstawie fiszki,testy i gry, dzięki którym skutecznie powtórzysz nowe wyrażenia.

Możesz też skorzstać z biblioteki i publicznych list stworzonych przez innych użytkowników aplikacji!

 

CAMBRIDGE ENGLISH ONLINE

 https://www.cambridgeenglish.org/learning-english/activities-for-learners/

 

Oficjalna strona Cambridge, na której możesz wybrać swój poziom, tematykę, a nawet CZAS, który chcesz poświęcić na ćwiczenie (a tego, jako twórczyni kursów “10 minut dziennie” jestem OGROMNĄ FANKĄ)!

 

Test your English – CAMBRIDGE

https://www.cambridgeenglish.org/test-your-english/

Kolejna strona CAMBRIDGE, na której możesz przetestować zupełnie za darmo swój poziom agielskiego. Tu muszę od siebie dodać, że takie interaktywne testy nie są moim zdaniem doskonałym sposobem pomiaru Twojego poziomu, ponieważ zakres pytań i tematów jest dość ograniczony. Jednak jeśli nie masz możliwości sprawdzenia poziomu z lektorem, jest to wciąż warta Twojego czasu forma ćwiczenia i sprawdzenia, co warto powtórzyć i nad czym pracować.

 

 

BRITISH COUNCIL – Learn English

https://learnenglish.britishcouncil.org/

Na oficjalnej stronie British Council możesz znaleźć lekcje dotyczące gramatyki, słownictwa, Business English i General English. Każda lekcja zawiera wyjaśnienie i zadanie online do przećwiczenia, a także możliwość komentowania! Warto z niej skorzystać, bo to kolejny pretekst do komunikowania się po angielsku w praktyce

 

Nazywam się Paola i od wielu lat pokazuję dorosłym, jak uczyć się angielskiego przyjemnie i skutecznie, nie tracąc czasu na to, co nudne i  mało efektywne.

Moją drugą pasją jest psychologia (studiuję ją na Uniwersytecie Katalońskim) i z premedytacją wykorzystuję ją, by pokazać Ci naprawdę skuteczne strategie nauki języka, oparte na psychologii właśnie. 

Moje motto? Nauka angielskiego nigdy nie jest celem samym w sobie, celem są wspaniałe rzeczy, które dzięki niej możesz osiągnąć!