fbpx

Jak Paulina uczy się systematycznie i skutecznie angielskiego, mając zaledwie kilka minut dziennie? – seria postów o Was

utworzone przez | paź 27, 2019 | Bez kategorii

 

Czy można uczyć się angielskiego efektywnie i systematycznie, mając tylko kilka minut dziennie? Paulina udowadnia, że tak! Jak to możliwe?

Paulina korzysta z moich kursów angielskiego online od kilku miesięcy i idzie jej świetnie! Nie omija żadnych zadań i odnosi wciąż efekty. Tym bardziej, zaskoczyło mnie, gdy dowiedziałam się, jak bardzo tak naprawdę na co dzień jest zajęta. W naszej krótkiej rozmowie tłumaczy, jak pomimo tylu obowiązków znajduje czas na naukę – i idzie jej świetnie!

Czy jesteś bardzo zajęta na co dzień?

 Jestem baaardzo zajęta. Na etat jestem automatyczką (w godzinach 7:00-15:00), a 3 razy w tygodniu udzielam korepetycji z matematyki (od razu po pracy, bez przerwy, do 21:30). Po takich ciężkich dniach mam ochotę nie robić kompletnie nic i iść spać, ale jeszcze dochodzą codzienne obowiązki domowe, regularnie odwiedzanie najbliższych (prawie cała niedziela) i siłownia 2 razy w tygodniu, bo siedzący tryb życia i jedzenie w biegu robi swoje. Oprócz tego czasami wyjeżdżam służbowo na kilka dni, a wtedy nie mam czasu jeszcze bardziej niż na co dzień.

 

Jak zatem znajdujesz czas na robienie zadań z moich kursów?

  Mimo że naprawdę dużo pracuję zerkam czasami na telefon! Wystarczy że przechodzę z budynku do budynku, siadam do śniadania albo czekam moment w samochodzie, gdy przyjadę za wcześnie. Takie krótkie przerwy są idealne aby odczytać maila i rozwiązać zadanie, scrollować Facebooka i znaleźć zadanie dodatkowe. A leżąc w wannie w sobotni poranek rozwiązuję test na Kahoot.

 

Czy planowałaś jakoś specjalnie naukę?

Nie, nie organizowałam czasu, rozwiązywałam zadania przy okazji. Potrzebowałam minutę – dwie na każde zadanie. Gdy znajdowałam dłuższą chwilę wracałam do starych maili i robiłam krótkie notatki w zeszycie (2 linijki tekstu na każdego maila).

 

 Czy udawało Ci się rozwiązywać zadania regularnie?

Oczywiście, że rozwiązywałam zadania regularnie. Twoje kursy uzależniają.

 

Czy nauka w trakcie kursu przyniosła efekty?

Rozwiązywanie zadań przyniosło efekty. Przede wszystkim bardziej pewnie używam niektórych form, nie zastanawiając się podczas mówienia, bo tym razem wiem coś na 100%. Wszelkie testy rozwiązuję dużo szybciej niż kiedyś. Nie analizuję zbytnio, tylko od razu wiem.

 

 Czy poleciłabyś moje kursy dalej?

Nie tylko BYM poleciła, ale JUŻ POLECAM. Niestety ludzie wciąż nie dają się przekonać, że 2 minuty dziennie wystarczą i czują, że będą musieli zorganizować sobie na to czas. A to serio się robi przy okazji, w międzyczasie.

Nazywam się Paola Menin i od wielu lat pokazuję dorosłym, jak uczyć się angielskiego skutecznie i ciekawie, nawet gdy nie mamy na to zbyt wiele czasu. Pomagam przełamywać językowe blokady, a moją specjalnością jest czyszczenie angielskiego z najbardziej popularnych błędów.